пятница, 30 августа 2013 г.

Бібліомістечко на святі Незалежності України



Лозівська юнацька бібліотека традиційно приєдналася до загальноміського святкування Дня Незалежності України, знову збудувавши для дітей «Бібліомістечко» на площі, де відбувалося народне гуляння. 

Тут юні читайлики могли переглянути книги і журнали, загадати бажання і пов’язати стрічку на Дерево Дитячих Мрій. 


Дітлахи разом будували Сонячне місто, карта якого розміщалася на великому стенді. Дітям треба було обрати вулицю, на якій би хотіли жити і причепити туди свій будиночок.

Малята захопилися розмальовками, а старші дітки залюбки приймали участь у конкурсі малюнків «Я люблю Україну». Всі учасники отримали призи. 

У містечку працювала виставка ляльок-мотанок. Всіх, хто ними зацікавився, було запрошено на майстер-клас до бібліотеки.

А поруч розмістився книжковий кіоск, де можна було поспілкуватися з лозівськими письменниками і придбати їхні книги з автографами.

Читальня просто неба стала корисною не тільки відвідувачам, а й самій бібліотеці, бо остання мала змогу рекламувати свої послуги усім мешканцям міста, серед яких розповсюджувалися буклети і флаєри з інформацією про бібліотеку і її контактами.

Дивіться також відеоматеріал: http://www.youtube.com/watch?v=-rTpAhauJ3M

пятница, 16 августа 2013 г.

Бібліомістечко-2012


      До загальноміського святкування Дня Незалежності України в місті Лозова приєдналася юнацька бібліотека. Вона вперше провела акцію «Читальний зал під відкритим небом».
Посеред площі, на якій проводилися народні гуляння, розмістилося таке собі Бібліомістечко. Бібліотекарі прикрасили його повітряними кульками, вишитими рушниками, прапорцями, яскравими плакатами. Усім городянам роздавали буклети, книжкові закладки і флаєри з інформацією про бібліотеку і її контакти.


Всі охочі мали змогу, зручно розмістившись за столиком, погортати дитячі журнали і книги, представлені на виставках. Потенційні читачі знайомилися з літературою, яка розповідає про національні символи України. Дехто виявив бажання записатися до бібліотеки.
Кожен з малят залишив на пам'ять про перебування на святі свою долоньку. Її вирізали з кольорового паперу і підписували своїм ім’ям. А потім з них створювали аплікації і розміщували на великому ватмані. Так невдовзі тут з’явилися павич, метелик, сонечко, дубок, ялинка і їжачок.

Діти охоче відповідали на запитання вікторини, що вони знають про Україну, згадували українські казки. Та найбільше малечі припав до серця майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки. Звичайно ж, дітлахам запропонували зробити найпростіші з них – янгола і зайчика-на-пальчик, для чого знадобилися лише один клаптик тканини і шматочок синтепону. Приєдналися до цього заняття мами й бабусі. Вони допомагали своїм чадам зав’язувати вузлики. Таких іграшок було виготовлено кілька десятків. Їх, зроблених власноруч, діти забрали з собою разом із призами.

А наостанок бібліотекарі роздали малятам кольорову крейду і запропонували розмалювати величезну мапу України, контур якої заздалегідь був зображений просто на асфальті.

суббота, 10 августа 2013 г.

В нашій бібліотеці ви знайдете твори видатних письменників сучасної української літератури, зокрема лауреатів "Коронації Слова": М.Матіос, А.Кокотюхи, О.Забужко, І.Роздобудько, В.Шкляра, Люко Дашвар, В.Гранецької, Г.Удовиченко, Т.Прохаська, Ю.Покальчука, Л.Костенко. Кілька років поспіль бібліотека отримує чимало нових книжок для дітей українських авторів від різних видавництв: "Веселка", "Видавництво старого лева", "Фоліо", "А-ба-ба-га-ла-ма-га", "Зелений пес", "Грані-Т", "Ранок". Серед цих книжок читачі можуть знайти: "Казкові пригоди і таємниці" В.Нестайка, "Шлях срібного яструба" Д.Білого, "Таємниця Пурпурової планети" Л.Ворониної, "Чудове чудовисько" С.Дерманського, "Митькозавр із Юрківки" Я.Стельмаха, "Пролетіли коні" Є.Гуцала та багато інших. Всі книги у відкритому доступі.

 

вторник, 6 августа 2013 г.


100 років з дня смерті Лесі Українки


   Через роки, через віки Лесине Слово лунає, дзвенить, хвилює душі.
Як я умру, на світі запалає
Покинутий вогонь моїх пісень,
І стримуваний пломінь засіяє,
Вночі запалений, горітиме удень.
    За життя Лесі Українки не надто рясно діставалися лаври визнання, але вона зуміла злетіти до вершин світового мистецтва. Першим помітив і оцінив її величезний талант Іван Франко зазначивши, що від часу Шевченківського «Заповіту» Україна не чула такого сильного, гарячого та поетичного слова. Джерелами, що живили і надихали Лесю Українку були: рідна Українська земля, її велична, героїчна, а подекуди й сумна історія, багатогранна і неповторна художня творчість, співуча мова.
   До вшанування 100-х роковин з дня смерті видатної письменниці Лесі Українки в Лозівській юнацькій бібліотеці оформлено книжкову виставку-портрет "Ні, я жива! Я буду вічно жити!...", на якій здебільшого представлені нові надходження творів поетеси та літератури про її життя і творчість. ТРК «Лозова» відзняла про неї телесюжет, який можна переглянути тут:
 https://www.youtube.com/watch?v=8x5DyeXv0wk